Moonid teepervel, põldudel on ühed suvised pilgupüüdjad, mis ahvatlevad teelisi peatuma. Enamasti moodustub lainetav õitemeri üht sorti moonidest. Mitmekesisus avaldub õite erinevates faasides – puhkev nupp, avanenud õis, tuulest kaasahaaratud kroonlehtede sadu, kuprad.

Paradiisisaarel, Hiiumaal, on kergliiklustee, mida sel suvel palistas erakordselt värviküllane sadade meetrite pikkune moonipeenar. Kui sageli saame lugude jutustamisel öelda, et see võis nii olla…, siis selle imelise moonivälja saamise loos on teada kaks armsat inimest, kes lahke käega tuhandeid mooniseemneid teepervele külvasid. Moonid teepervel on nende armastuse lugu, armastus looduse, ilu, kaasteeliste vastu.

Nüüd, kus moonid on õitsemise lõpetanud, on rõõm kahe toreda inimese võluvat tegu ja selle läbi loodud ilu mõnede ülesvõtete kaudu jagada.

Fotografeerimisel kasutasin nn bokeh efekti. Jaapani sõna “bokeh”, mis tõlkes tähendab “hägu”

Eraldasin välja valitud õied neid ümbritsevast ümbritsevat hägustades.

Bokeh on ala, mis jääb teravustamisalast väljapoole. Bokeh, mida Jaapanis hääldatakse kahesilbilise sõnana (teine silp on lühike „e“), esineb klassikaliselt rohkete väikeste valguslaikudega (nt lehtede vahelt paistev valgus, tänavatuled) fotodel. Mõiste laieneb ümmarguste valguslaikude kõrval, mis tahes teravustamata aladele.

Hägustatud alad annavad fotole kauni efeki, toovad esile väljavalitud (fokuseeritud) elemendi detailsuse. Saame kavandada pildistamist moel, kus varjame ebaolulised, segavad detailid bokeh efekti võluvate värvitoonidega.

Mooniväli
Moonid Kärdla-Paluküla kergliiklusteed ääristamas
Moonid teepervel_mooni_õis
See võiks olla värvusõpetuse illustratsioon: punase ja valge värvi segamisel saame roosa tooni.
krepppaberjad_kroonlehed
Krepp-paberilaadsete kroonlehtedega murtudroosad moonid
fuksiaroosa_servaga_moon
Pole võimalik märkamatuks jääda, kui puhas valget värvi täiendab fuksiaroosa ning lainetavate kroonlehtede vahelt piiluvad säbrulised tolmukad.
Moonid teepervel_punane_ja_must_moon
Siidina voogav, pilkupüüdvalt punane moon, mille südamikus sahisevad mustad tolmukad
Moonid teepervel_valge_moon
Nagu pruutkleidi kangas – puhas valge, õhkõrn, lihtne

Olen lahkesti vastamas küsimustele, mis seonuvad fotograafiaga. Ühenduse võtmiseks minu kontaktid.