Tootefoto interjööris – köögimööbel. 

Tellija: Mööblimasin OÜ

Toode: Modernne köök

Eesmärk: Toote pildistamisel keskkonnas, kus teda kasutatakse, saab luua selge kujutluse toote mõõtudest, vormidest, materjalist, värvidest, funktsionaalsuset ja teistest omadustest. Panna pildid jutustama toote lugu. Toetada müüki ja turundust.

Nii saame köögimööbli fotodega edasi anda tööpindade, paneelide, sahtlite materjale, toone. Kappide valgustust. Seda, kas tegemist on sooja või külma valgusega. Tarvikud, käepidemed jm vajalikud elemendid oma kahle paigaldatuna.

Kasu: Pildi kaudu võimaliku tellija-ostja tähelepanu äratamine, kõnetamine.

Tootefoto interjööris annab edasi toote kasutamisomadusi, sobivust mõõtudelt, stiililt. Vahetu ettekujutus tootest aitab jõuda tellimiseni, ostuotsuseni.

Kasutamine: referentsfotod, portfooliofotod, reklaamfotod. Koduuleheküljel, sotsiaalmeedias, trükistes kasutamiseks.

Mida tootefotosid tellides silmas pidada

Stiil: Ettevõtte stiiliraamatu olemasolul on hea aluseks võtta seal kirjeldatud tootefoto info.  Stiiliraamatu puudumisel jaga pildistajaga mõtteid, ootuseid, mille hulgast sobivaim stiil leida. Varasematele tootefotodele lisafotosid pildistades on kaalumise koht, kas soovitakse sama stiili hoida või on aeg visuaali värskendada. Köögimööbli pildistamisel interjööris on lihtsaim lahendus selle pildistamiseks konkreetne köök, kuhu mööbel on tehtud. Erinevaid keskkondi saab siin stiililt siduma panna mööbli enese. Mõeldav on toodete pildistamine renditud pinnal. Siis tuleb arvestada lisakuludega.

Portfoolio sisu: Pildikomplekt, mis räägib toodetest-teenustest parimal moel. Kaardista vajalik:

  • toodete arv
  • vaated, mida tootest vajad
  • detailid, mida on vaja jäädvustada
  • komplektid

Tehnnilised nõuded fotole: Pildi faili tüübid, formaadid ja suurused on erinevatel kodulehekülgedel, keskkondadel, trükistel erinevad.