Kaja Hiis Photo | Avaleht_ Fotograaf Hiiumaal

Olen Kaja Hiis-Rinne,
Hiiumaal elav fotograaf.

Püüan lõpuni aru saada, kuidas on võimalik pildiga maksimaalselt kasu tuua.

Minu lugu fotograafina sai alguse mõneti märkamatult. Tööalasest vajadusest sõnumite ja lugudega nähtavam-tulemuslikum olla. Asjakohaste piltide lisamine tekstidele lisab selgust, sageli esteetilist kaalu. Uus lehekülg avanes, kui sõbrad-tuttavad palusid pilte oma tegemiste kajastamiseks. Järgnesid Hiiu Lehe, Hiiumaa turismi kataloogi fotode tellimused.

Olen siiralt tänulik oma esimestele väljast poolt tutvusringkonda tulnud klientidele, kes minu lugu fotograafina on aidanud luua. Nendega koos töötamine on toonud kaasa läbimõelduma teekonna jõudmaks soovitud tulemusteni – piltideni, mida klient vajab ettevõtte usaldusväärsuse ja nähtavuse kasvatamiseks.

Omandatud haridus ja varasem töökogemus toetavad tööd fotograafina. Peale Tallinna Ülikoolis üldtehniliste distsipliinide ja tööõpetuse eriala omandamist töötasin ligi 20 aastat kunsti- ja infotehnoloogia valdkonna ainete õpetajana. Kümmekond aastat konsultandi ja projektijuhina tegutsemist on andnud kogemused ettevõtluses eesmärkide seadmise ja saavutamise viisidest.

Milliseid fotosid näen enim oma albumis? Algusaegadel olid ülekaalus detaile edasi andvad lähivaated. Ajaga on lisandunud üha enam avarust, üldvaateid. Helged, valgusest täidetud piltide pakk on paksem, kui tumedusest esile tulevate fotode virn. Kui esimesteks modellideks olid esemed, taimed, siis inimeste ja loomade lisandumine on osutunud meeldivaks ning kordades huvitavamaks nimekirja täienduseks. Ettevõtjatele tehtavad fotod on selgelt kaalukaimad, vastutusrikkaimad oma olemuselt. Nende kohta teen enda tarvis plusside ja miinuste kokkuvõtteid, mida hindan mõne aja mõõdudes uuesti. Piltide ja kokkuvõtete hulga kasvades saab fotosessioone üha paremini ettevalmistada ja läbi viia. Vahe kokkuvõttena saan öelda, et fotografeerimine pakub ahvatlevaid väljakutseid, üha uusi lahendusi ja puhast rõõmu.

Minu oskused

80%
Portreed

Portreteeritava loo, olemuse, emotsiooni edasi andmine inspireerib, kutsub haarama kaamerat, vajutama päästikule. Sõrm peatub enne nupule vajutamist, kui märkan pildistavas ebamugavust. Kaameraga mitte harjunud inimeste loomulikuna pildile saamine on see, mille poole püüan.

80%
Sündmused

Igal sündmusel on mõistlik kokku panna nimekiri piltidest, mida kindlasti tuleb teha. Nende saamiseks tuleb vahel osalejaid suunata, lavastada. Sellest rollist püüan võimalikult ruttu vabaneda. Peale esimest vastastikkust kompamist ootan hetke, kui nägudele hakkavad ilmuma ehedad emotsioonid, liikumistesse loomulikkus.

90%
Arhitektuur

Kinnisvara, majutus- ja söögikohtade pildistamisel on oluline pildistamise aeg. Kui ruumides on palju loomulikku valgust, siis selle kulgemist interjööris on ahvatlev tabada. Olenevalt pildiga edasi antava eesmärgist võib vajalik olla ebaoluliste esemete eemaldamine pildistamise ajaks. Jäädvustan nii üldvaateid kui ka detaile.

85%
Tooted ja teenused

Toodete ja teenuste pakkumisel on edu üheks komponendiks hea, täpne pilt. Fotosessiooni laabumisele aitab kaasa ootuste välja selgitamine, ettevalmistavate tegevuste ja tööprotsessi kokkuleppimine. Toote | teenuse mõtestamine, loo jutustamine piltide kaudu on parim, mis koostöös sündida saab.

Miks valida mind?

Valgus

Valgus on fotograafi pintsel, millega kujundada pilti, luua meeleolu, tõsta esile olulist. Pehmus, teravus, soojus, külmus fotos on saavutatavad valgust ära kasutades. Pildistan võimalikult palju loomuliku valgusega.

Professionaalsed OSKUSED

Vaatlemine, kogemine, mõtestamine, jäädvustamine läbi pildikeele. Tellija ootuste välja selgitamine.  Ettevalmistavate tegevuste ja tööprotsessi kokkuleppimine.

KORRALIK FOTOTEHNIKA

Kasutan pildistamiseks Nikoni peegelkaamerat ja Sony täiskaadersensoriga hübriidkaamerat.

Trüki- ja veebisõbralikud failid

Trükifailiks sobivad võimalikult suure resolutsiooniga pildid, et tulemus oleks hea, pilt detailne. Veebilehe piltide mõõtmed ja mahud  mõjutavad veebilehe kiirust, seega nende tarvis vähendan mahtu.

Mõtestatud visualiseerimine

Ettevõtetele tehtud fotodes ühelt poolt esteetilise ja teiselt poolt selget sõnumit kandva tahu ühendamine.

Fokuseerimine

Olulisima välja joonistamine ja ebaolulise hägustamine, liikumine fookuses olevalt kujutiselt hägustunud osale või kogu pildi teravalt välja fokuseerimine on pildistamise valikud, mida kõnekate piltide loomisel kasutan.

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy