Suuskadeta suusarajal liikumiseks, täpsemalt küll selle kõrval, andis põhjuse Hiiumaa jooksugrupi kutse jäädvustada nende poolt korraldatud vahva meeleolu võistlus kaameraga. Jagan põgusat ülevaadet Paluküla suusasõit 2021 ettevalmistusest, võistlusest. Portreed, emotsioonid, sõidustiilid, rajaolud piltidel.

Korraldaja, Hiiumaa jooksugrupp, väärib erilist äramärkimist sõnades, sest pildile pole jäänud võistluse eelsetel päevadel tehtud pingutused suusaradade ettevalmistamisel. Kui päike tegi kõik selleks, et kusagil poleks enam kübetki lund, siis rajameistrid ja vabatahtlikud selle võistluse pidamise tarvis oma salavarudest kokku kraapisid ning sõit sai toimuda.

Korraldajaga kokkulepitud pildistatavate hetkede kõrval oli võimalik võistluse eel rajaga tutvumisel tähelepandud huvitavamaid rajalõike nüüd juba võistlejatega kaadrisse püüda. See on maastikul sündmuse jäädvustamisel alati üks oodatumaid momente, kui välja valitud kaadrisse tuleb keegi, kes paneb pildi elama, lugu jutustama. Sel korral mängisid Paluküla suusasõidule eelnenud plusskraadidega päevad kätte võimaluse saada pildile justkui lumeta maastikul suusatajad. Suusamäe päevase päikese poolne külg oli lumevaiba alt vabanenud, mäel kulgev kunstlumest suusarada alt vaates kaamera vaatevälja ei mahtunud. Nii vuhisesid suusatajad justtkui mööda murukamarat. Vaid 100 meetrit eemal olevas rajakurvis said hoogsamad võistlejad pööret tehes lahtise lume hoogsalt üle pea lennutatud. Lumega ja lumeta kaadrid samal võistlusel.

Siin kohal tänan Hiiumaa jooksugruppi, kelle tellimusel mõneti eksootilisemad pildid suusatamisest sündisid.

Rohkem fotosid Paluküla suusasõit 2021 hetkedest Hiiumaa Jooksugrupi poolt jagatud albumis.