Maastikufotograafide pildistamiseks koha sisse võtmise üks magusamaid aegu on nn kuldne tund. Tund vahetult pärast päikesetõusu või enne päikeseloojangut. Aeg, millal päevavalgus on soojem ja pehmem, puuduvad tugevad varjud, valgus on hajutatud. Külmad toonid oleks kui värvipaletilt haihtunud.

Termin tund on piltlik. Aeg varieerub vastavalt aastaajale ja laiuskraadile. Kuldne tund kestab teatud aastaaegadel terve päeva. Päikese valguse iseloomu määrab Päikese kõrgus.

Kui pikkadel suvepäevadel on sooja maheda valguse tabamiseks vaja varastel hommikutundidel ärgata või oodata hiliseid õhtutunde, siis lühikestel talvepäevadel võib see kesta läbi kogu valge aja.

Talvise kuldse tunni värvigamma siinsel laiuskraadil on karamelline, sumedalt tagasihoidlik kuid siiski sädelev.

Kui kogu eelnev jutt ja illustratiivsed fotod keskendusid maastiku pildistamisele, siis sageli valitakse portree fotosessiooni toimumise ajaks samuti hajutatud valgusega kuldne tund. Tehniliselt vähem kontrastse, mahedama ilmega pildi saamisele lisaks on õhustik tervikuna päikese tõusu või loojangu ajal rahulikum. Nii saab pildistamist pelgavgi inimene end mugavamalt tunda ning harjumatu fotosessioon osutuda meeldivalt veedetud ajaks. Soovitan soojalt pildistamist atmosfääris, kus on vähem tormamist, rohkem rahulikku aja kulgemist.

Elu mugavaks tegemiseks on maagilise valgusega pildistamise aega võimalik leida kasutades asukohaga seotud kalkulaatorit

Kui Sul tekkis soov kasutada enda või mõne sulle olulise objekti pildistamiseks kauni sumeda valgusega aega, siis võta minuga ühendust ja lepime kokku aja ning koha.