Portreefoto sessioon modelliga, kes on ettearvamatu. Vilkalt liikuva looma pildistamine pole päris see, mida kodust väljudes kavandan. Jalutades Kadriorupargis, märkan oravakest. Soovi väledat tegelast pildile saada, on kohtumisel siiski raske maha suruda. Kas loomake püsib vaateulatuses või jõuab peitu pugeda? Kaamera seadistusele pole aega mõelda. Paigal seistes võtan kotist vaikselt lkaamera. Esimesed kaadrid plõksutan sealt kus olen. Kui juhtub olema selline modell, nagu pargi orav, kes inimestega harjunud, saab lähemale liikuda, fokuseerida loomakeselt tema silmadele. Teisi sõnu on liikuva argliku modelli puhul dirigendikepike siiski tema käes. Võid vaid hinge kinni hoida ja loota, et täna esitatav kava kestab võimalikult kaua ning pakub vaheldust. Sel korral oli modell rõõmsatujuline, uudishimulik, piltniku suhtes lahke.

Ettearvamatuks võib kujuneda ka portreefoto sessioon väikeste lastega. Nad on liikuvad, vahel tujukad ning pole harv juhus, kui mõni väike tegelane keset saginat uinub. Kuidas valmistuda laste pildistamiseks? Äsja kirjeldatud orava pildistamine annab siin ühe olulisima soovituse. Modelli heatujulisus. Rõõmsas meeleolus laps pildil on juba esimene õnnestumine. Siit saab sujuvalt liikuda mängulisemate ülesvõteteni. Lapsed on reeglina sama liikuvad, müramishimulised, kui vilgas oravake. Kui soovida mänguhoos lapsi mõneks hetkeks peatuma saada, siis nii nagu orava piltideltki näha, võib abiks olla mõni maius. Fotosessioonile võib kaasa haarata ka lapse lemmikmänguasja. Turvatunne, mida armas ese lapsele pakub, saab ajas ka emotsionaalse väärtuse.

Kui nüüd tekkis soov talletada oma pisipõnn pildile, siis koha ja aja kokkuleppimiseks saad minuga ühendust võtta.

Orav profiilis. kadrioru park
Sabast ninaotsani end esitlev pargi orav Kadriorus.
Portreefoto sessioon_tagajalgadele tõusnud orav Kadrioru pargis
Kui soovid, võin tagajalgadele tõustes poseerida.
Portreefoto sessioon_pähklit krõbistav orav. Kadrioru park.
Pargis jalutajate poolt jäetud pähklite naksutamine kuulub samuti repertuaari.
Uudishimulik orav. Kadrioru park
On Sul midagi pakkuda? Aa, oled üks neist kaameraga klõpsutajatest.

See kordne orava poolt esitamisele toodud etendus leidis aset sügiseses Kadrioru pargis. Aastaajale kohaselt oli ilm valdavalt pilves, väikeste vihmasabinatega. Piltnikule meelepärane valgus.