Ühtlasel taustal kataloogi tootefoto on reeglina ühevärvilise taustaga reklaamfotodest väliselt lihtsamad pildid. Sellised pildid sobivad suurema osa toodete esitlemiseks. Nad peavad aitama ettevõttel oma kaupa esitleda, müüa ning uusi kliente tuua.

Jagatud seerias on pehme varjuga, külgvalgustusega joonistatud välja klaashelmeste ümarus. Neutraalne taust toob esile toodete värvid. Lisades tootekirjelduse, vajadusel kasutusjuhendi ja koostise on kliendil võimalik saada vajaliku infot toote kohta.

Keerukamate toodete puhul on fotodel vajalik oluliste vaadete välja toomine. Materjalidest on nõudlikud metall ja klaas. töömahukust lisab järeltöötlus (n läbipaistva taustaga tootefotod). Modellide seljas toodete pildistamisega kaasneb reeglina modelli, juuksuri ja meigi (vms) teenus. Nii on seletatav, miks tootefotode hinnnavahemik võib ulatuda ühest eurost kümnete eurodeni.

Mis vahe on valgel taustal või taustast välja lõigatud tootefotol? Tulemus on esmapilgul väga sarnane. Tööprotsessid ja ajakulu on nende kahe tootefoto tüübi vahel erinevad ja sellest tulenevalt on ka piltide maksumus erinev. Kumb variant tootefotost Sulle sobivam on, sõltub juba pildi kasutamise eesmärgist,  Ühtlasel taustal kataloogi tootefoto, millel esmalt eemaldan olemasoleva tausta ja siis asetan lõigatud toote soovitud taustale. Taustu saan vahetada. Taustast välja lõigatud ja valgele taustale paigutatud fotodel pole vaja muretseda valge erinevate toonide pürast, nad on ühtlased. Selliseid fotosid olen teinud näiteks Hiiumaa veebipoele.

Kui Sul on vajadus tootefotode järele, siis olen kaasa mõtlemas ja valmis parimal moel tooteid pildile talletamas. Minu kontaktid.